ده درصد

در سال 1976قرارداد همکاری شرکت اپل امضا شد.در این قرارداد 45درصد سهام به استیو جابز, 45درصد به وزنیاک و 10درصد به وین می رسید.اما وین بعدا دودل شد.او به یاد ورشکسته شدن شرکت خودش افتاد.او نمی خواست این مسیر را دوباره طی کند.او فقط پس از یازده روز با یک اظهارنامه انصراف و ایجاد تغییر در قرارداد شراکت به دفتر بخش سانتاکلارا برگشت.قرارداد جدید این گونه آغاز می شد :"به موجب ارزیابی دوباره تفاهم بین طرف ها وین از این پس دیگر به عنوان شریک نقشی در این همکاری نخواهد داشت."
در قراداد ذکر شد که بابت 10درصد سهم او از شراکت مبلغ 800دلار به او پرداخت می شود و اندکی بعد 1500دلار دیگر نیز به او پرداخت شد.
اگر او صبر می کرد و ده درصد سهام خود را حفظ می کرد ارزش سهام او تا پایان سال 2010به تقریبا 2.6میلیارد دلار می رسید. در عوض او از آن پس به تنهایی در یک خانه کوچک زندگی و با دستگاه های سکه ای کوچک بازی می کرد و با مستمری تامین اجتماعی امرار معاش می نمود.

از کتاب" استیو جابز "اثر والتر ایزاکسون

/ 8 نظر / 3 بازدید
نبضگیر

شم اقتصادی آقای وین هم بهتر از من نبوده. منم آلمان و تهران زادگاهم را رها کرده و اومدم،در گوشه ای کوچک در آذربایجان،در خانه ای محقر به روستائیان خدمت میکنم. درست عکس مسیر اکثر مردم را که از روستا به شهر و از شهر به تهران و از تهران به کشورهای اروپائی و آمریکا میرن،تااز نظر علمی واقتصادی پیشرفت کنن.

یه دوست

سلام خوشحالم که از آهنگ وبم خوشتون اومده.[لبخند] در مورد این پست شما هم باید بگم درسته خیلی از ماها به خاطر نداشتن صبر خیلی از فرصتهارو به راحتی از دست می دیم و همه ی تقصیرارو به گردن شانس هم می زاریم خودمم خیلی از این داستانها از کتاب برایان تریسی و ناپلءون هیل خوندم . امیدوارم که بتونیم ازشون درس بگیریم[لبخند][گل]

hasti

[قلب]slm .. vaghan mamnun k be weblogam sar mizanio nazar mizari ... kheli khoshal misham.manam b webloget miamo matalebeto mikhunam vali ziad vaght nadaram nazar bezaram... [چشمک] vali bazam sayamo mikonam .. bazam bem sar bezaaaaaan .. mer300000000000

niusha

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مجتبی

سلام بر دوست عزیزم داستانم بالاخره به پایان رسید. خیلی ممنون میشم منو از نظرت محروم نکنی منتظرم مرسی

reihane

salam che ajab shoma ghabel donestid o be ma sar zadid man k kheili vaghte tashif avordam

رویا

salam matlabeh jalebi bod mersi/ rasti mersi ke be weblogam sar mizani.

نبضگیر

آینۀ دل چون شود صافی و پاک نقشها بینی برون از آب و خاک